Podróże Wenus

ATELIER BARCINEK nowe doświadczenia poza umysłem

O witrynie

masaż dźwiękiem w hamaku SESJA
ogród sensoryczny

O witrynie

masaż dźwiękiem w hamaku SESJA
ogród sensoryczny

Przebudzenie

Teoria drugiej połówki

Wmówiono ludziom, że gdzieś jest ich druga połowa. Sugerując w ten sposób, że bez tej drugiej połówki jesteś niepełny, że zawsze będzie Ci coś brakowało. W ten sposób produkuje się uczuciowych inwalidów, jednostki niedojrzewające do końca życia. Osoby uwieszające się na swoich partnerach czy partnerkach, wiecznie oczekujące i miauczące, by się nimi zająć. To są osoby, które ciągle wymyślają, jakieś deficyty u drugiej osoby. Jesteś za mało seksi, albo za mało męski, lub za mało uczuciowy. Ciągle takie osoby chcą więcej otrzymywać, nie dając nic w zamian, oprócz swojej roszczeniowej postawy.

Ludzie zostają na wstępie życia wykastrowani ze swojego człowieczeństwa, pozbawieni dostępu do swojej pełni. Ona polega na tym, że jako człowiek masz dostęp do wszystkich umiejętności, zarówno tych które przypisywane są kobietom jak i mężczyznom. Każdy z nas potrafi żyć samodzielnie. Życie z drugą osobą jest opcją dodatkową. To jest jakby bonus do życia. Jeżeli sam siebie potrafisz obsłużyć, zaopiekować się sobą to będziesz umiał robić to także, gdy będziesz w duecie. Prawda? Jeśli umiesz samodzielnie zatroszczyć się o swoje zdrowie, dobrobyt i przyjemności to będziesz umiał także wybrać osobę o podobnym poziomie samodzielności. W ten sposób unikniesz wpakowania się na minę, która polega na tym, że bierzemy czasem osobę do życia we dwoje, a po chwili okazuje się, że jest z nami w związku mały chłopczyk potrzebujący mamusi, albo mała dziewczynka potrzebująca tatusia.

Zanim nie wpoi się nam zasad odpowiednich dla chłopca i odpowiednich dla dziewczynki wszyscy jesteśmy tacy sami. Każdy z nas rodzi się z takim samym wyposażeniem. Jednak założenia programowe zakładają zajęcia dla chłopców i dziewczynek, czyniąc tym samym podział w naszej psychice. W białych rękawiczkach zakrywa się nam połowę naszego ludzkiego dziedzictwa. Nadal występuje wyszydzanie dzieci za wybór koloru czy zabawy, jeśli wybiera coś co nie kwalifikuje się do jego płci. Chłopcy mają wybierać kolor niebieski i zabawę w kierowcę czy strażaka, a dziewczynki wybierać laleczki w różowych sukienkach. Jak mężczyzna w dorosłym życiu ma wiedzieć co się robi z kobietą jeśli nie pozwala mu się na zabawy z lalkami. A kobieta? Jak ma cenić mężczyznę, za jego odwagę, siłę i zręczność, gdy nie pozwalano jej na chłopięce zabawy?

Z każdym rokiem naszego życia programuje się nas coraz głębiej. Robi się w pewnym momencie niezły chaos w naszym umysłowym oprogramowaniu. Wycina się z nas wszystko co związane z podstawą człowieczeństwa, czyli odcina się nas od doświadczania życia w pełni i w samodzielności.

Najpierw lansuje się modę, która jest odpowiednio nazwana normą, zasadą, prawem, obowiązkiem czy zwyczajem. Potem dokłada się nam obowiązków. Czym więcej wrzuci się nam potrzeb tym łatwiej nas zawirusować. Tak, tym wirusem jest każde wpojone przekonanie, czego potrzebujemy, jak należy się zachowywać, jak powinno wyglądać nasze życie i czego nam nie wolno. 

Wmówiona człowiekowi potrzeba działa jak haczyk z przynętą na rybę. Jakie Ty masz przekonania na temat życia? Jak Ty chcesz żyć? Myślałeś kiedyś o tym?

Jeśli totalnie nie wiesz od czego zacząć to umów się ze mną. Jestem trenerem na tej życiowej siłowni. Wiem jak wyjść poza własne ograniczenia i dotknąć własnych marzeń.

Zapisy na trening: tel. 510 090 535. Zapraszam Julia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ