Podróże Wenus

ATELIER BARCINEK nowe doświadczenia poza umysłem

O witrynie

masaż dźwiękiem w hamaku SESJA
ogród sensoryczny

O witrynie

masaż dźwiękiem w hamaku SESJA
ogród sensoryczny

Przebudzenie

Teoria drugiej połówki

Wmówiono ludziom, że gdzieś jest ich druga połowa. Sugerując w ten sposób, że bez tej drugiej połówki jesteś niepełny. W ten sposób produkuje się uczuciowych inwalidów, jednostki niedojrzewające do końca życia. Ludzie zostają na wstępie życia wykastrowani ze swojego człowieczeństwa. Ona polega na tym, że jako człowiek jesteś zawsze pełny i zdolny do życia samodzielnie. Życie z drugą osobą jest opcją dodatkową. To jest jakby bonus do życia. 

Zanim nie wpoi się nam zasad odpowiednich dla chłopca i odpowiednich dla dziewczynki wszyscy jesteśmy tacy sami. Każdy z nas rodzi się z takim samym wyposażeniem. 

Z każdym rokiem naszego życia programuje się nas coraz głębiej. Robi się w pewnym momencie niezły chaos w naszym umysłowym oprogramowaniu. Wycina się z nas wszystko co związane z podstawą człowieczeństwa, czyli odcina się nas od czucia.

Najpierw lansuje się modę, która jest odpowiednio nazwana normą, zasadą, prawem, obowiązkiem. Potem dokłada nam obowiązków. Czym więcej wrzuci się nam potrzeb tym łatwiej nas zawirusować. Tak, tym wirusem jest każde wpojone przekonanie, czego potrzebujemy, jak należy się zachowywać, jak powinno wyglądać nasze życie i czego nam nie wolno. 

Wmówiona człowiekowi potrzeba działa jak haczyk z przynętą na rybę. Jakie Ty masz przekonania na temat życia? Jak chcesz żyć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *