Podróże Wenus

ATELIER BARCINEK nowe doświadczenia poza umysłem

O witrynie

masaż dźwiękiem w hamaku SESJA
ogród sensoryczny

O witrynie

masaż dźwiękiem w hamaku SESJA
ogród sensoryczny

Może się Pani bać i dalej być dorosłą.
Przebudzenie

Możesz się bać i iść dalej

Powiedz to co czujesz, bo to jest ważne. Możesz się bać. Jednak masz mówić. Idź dalej… Zastanawiasz się czy to dobrze czy niedobrze.

Przed podjęciem ważnej decyzji, zapytaj swego wnętrza, a następnie działaj i znowu pytaj co dobre…

„Suwerenka. Opowieść o współczesnej szamance.”

Masz iść w siebie. Masz iść za sobą.

Czy to co robisz jest dobre czy złe?

To co robisz nie jest ani dobre, ani złe. To jest po prostu twoje doświadczenie. Masz iść dalej, sprawdzać gdzie Cię ten cichutki głosik prowadzi. Idź z ciekawością tą drogą, a zobaczysz że pojawi się coraz więcej radości w twoim życiu. Wyjdź z fałszywych przekonań, iluzji. Posadź swoje ego na leżaku, albo zamknij w słoiku. Uprzątnij przestrzeń. Wyłącz fejsa, instagrama i you tube’a. Stań się twórcą własnej, niepowtarzalnej ścieżki. Nasłuchuj, wczuwaj się w swoje serce, sprawdzaj co chce się uwolnić z twoich trzewi. Może masz ochotę zapłakać, a może wywrzeszczeć wszystko na co się nie zgadzasz, a może chcesz śmiać się na głos. Rób to! Nie czekaj, aż ktoś przyjdzie i Ci pozwoli, albo ktoś na you tube powie: „Tak, teraz jest już ten czas!”. Każdy ma swój czas. Jaki jest twój? Ile jeszcze chcesz czekać na własne życie?

Krzyczysz: „Mam tego wszystkiego dość” i nadal stoisz w miejscu. Widzisz we wszystkich winę. Wiesz dokładnie jakie „błędy” popełniają. „Gdyby tylko oni coś z tym zrobili, byłoby mi łatwiej” – myślisz i wzdychasz.

Nie. To nie oni mają się zmienić. To Ty możesz zmienić swoje odniesienia. Wyjść poza schemat ofiary myśląc „ach, ten świat jest okropny”. Świat jest taki jak go widzisz. To taki plac zabaw. Czasami czujesz motyle w brzuchu, gdy szybko wirujesz na karuzeli, a czasami spadasz z drabinki i nabijasz sobie siniaka. Cóż z tego… wstajesz, otrzepujesz się, czasami trzeba plasterek nakleić i iść dalej w zabawę w życie.

Życie nie jest takie poważne jak nam wmówili. Życie najlżejsze i najsmaczniejsze jest, gdy bierzemy je na wesoło, gdy mamy do siebie zdrowy dystans, gdy nie uwieszamy się na żadnej roli. Gdy nie robimy pomników z żadnej roli, ani ofiary, ani kata.

Z ciekawością dziecka i jego wrodzonym geniuszem wyjdź ze schematu: „tak się po prostu robi”, „ to się zawsze sprawdzało”, „nigdy tego tak nie robiliśmy”. Szukaj własnych rozwiązań, indywidualnych, opartych na twoim czuciu, że „właśnie tak chcę zrobić jak czuję”. Próbuj. Możesz się bać. Ja też się czasami boję. Boję się, że upadnę i że będzie bolało. Boję się, że będzie brzydko, brudno i niewygodnie. Wiesz co? Już wiem, że to ego tak miauczy. Sadzam je łagodnie na leżaczek i robię swoje, bo wiem, że nawet jak upadnę to mam siłę by wstać, a siniak się szybko wygoi. Już wiem, że warto przekraczać własne wygody, tak zwaną strefę komfortu. Ego operuje danymi tylko takimi jakie ma zaprogramowane. Znasz przypowieść o słoniu, który całe życie dreptał w kółko na łańcuchu? Gdy po latach uwolniono słonia z niewoli i zdjęto ciężki łańcuch to nadal dreptał w kółko. Dlaczego? Bo tylko to znał. Tylko do tego się przyzwyczaił. Nie bądź jak ten słoń bez łańcucha. Mimo strachu, wyjdź poza własne kółko w którym kręcisz się od lat i marzysz jakby to było gdybyś był wolny. Jesteś wolny. Możesz się bać i mówić co masz do powiedzenia. Możesz się bać i iść tam gdzie chcesz dojść…

Jeśli totalnie nie wiesz od czego zacząć to umów się ze mną. Jestem trenerem na tej życiowej siłowni. Wiem jak wyjść poza własne ograniczenia i dotknąć własnych marzeń.

Zapisy na trening: tel. 510 090 535. Zapraszam Julia

86 KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ