Podróże Wenus

ATELIER BARCINEK nowe doświadczenia poza umysłem

O witrynie

masaż dźwiękiem w hamaku SESJA
ogród sensoryczny

O witrynie

masaż dźwiękiem w hamaku SESJA
ogród sensoryczny

Przebudzenie

Sprawdź kim jest ten mężczyzna.

Jesteśmy wychowywani w schemacie współuzależnienia. Kobiety uzależnia się od mężczyzn. Mężczyzn uzależnia się od kobiet. Tak tworzy się społeczeństwa ułomne, niezdolne do pełnej ekspresji samego siebie. Społeczeństwa smutne i niespełnione. Ciągle się tylko słyszy wzajemne oskarżanie „bo ona…”, „bo on się nie chce zmienić”. Przestańmy oczekiwać od innych, że zmienią się pod nasze oczekiwania, bo w ten sposób będziemy czekali całe życie. A co zostanie nam na koniec w tej poczekalni życia? Myślałeś kiedyś o tym?

Poznaj najpierw samego siebie. Siebie tego kompletnego. Tego, który potrafi tworzyć i tego który umie się tym co stworzył z własnego marzenia, zaopiekować. Odnajdźmy najpierw pełnię w samym sobie. Poślubmy najpierw samego siebie, zanim zechcemy zaślubić się z tym drugim. Nie mam nic przeciwko małżeństwu. Mówię tu o tym, że czas skończyć gorzkie żale. Najpierw poznaj siebie kompletnie. Najpierw stań się całością, zanim zaprosisz kogoś do swojego życia.

Zarówno kobieta, jak i mężczyzna ma w sobie dwa bieguny. Biegun męski i biegun żeński. Każdy z tych biegunów reprezentuje odmienne a jednocześnie komplementarne wartości. Jakości tych biegunów są dla siebie jak klucze do zamków. Kobiecość nazywa to co tworzy męskość. Męskość tworzy to co kobiecość kreuje, rodzi. Męskość chroni, a kobiecość opiekuje się tym co stworzyła męskość. Nie piszę tu o kobiecie i mężczyźnie. Piszę tu o współpracy obu biegunów w każdym z nas.

Dopóki nie poznasz kim jest twój wewnętrzny mężczyzna i dopóki nie zaprzyjaźnisz się z nim będziesz bała się swojej siły, ty mężczyzno będziesz, także bał się i nie będziesz potrafił tworzyć skutecznie. Nawet jak zdobędziesz bogactwo to będziesz jedynie papierowym królem. Bez królowej twoje imperium nie potrwa zbyt długo (nie mylić z żoną). 

 Zanim nie oswoisz swojego wewnętrznego mężczyzny będziesz miała, będziesz miał problem z samodzielnym kierowaniem własnym życiem. Ciągle będziesz wikłała się, będziesz wikłał się w relacje, gdzie będziesz od kogoś uzależniona, uzależniony, gdzie będziesz dawała, będziesz dawał ponad miarę, by „Pan” Cię pochwalił, zaakceptował, by Cię uznał, by „Władczyni” pochwaliła cię, zaakceptowała. Ciągle będziesz chciała, chciał zadowalać innych. Ciągle będziesz uzależniała, uzależniał swoje decyzje, swoje postępowanie od samopoczucia drugiej osoby. Ciągle będziesz chciała być czyjaś, zamiast być swoja własna! Ciągle będziesz potrzebował, być z kobietą/mężczyzną, nieważne z jaką, byle była obok, nawet jak cię poniża i burczy i furczy i wiecznie jej mało. Pary homoseksualne mają te same problemy współuzależnienia.

Człowieku bądź dla siebie, żyj dla siebie, zadowalaj siebie. Przypominam, że to nie chodzi tu o egoizm i bycie samolubnym. Piszę tu o wyjściu ze schematu współuzależnienia od drugiej osoby. 

Wiesz ile osób marzy o ucieczce na bezludną wyspę. Ile osób opowiada, że najchętniej zostawiłaby wszystko i odeszła w dzicz. Wielu fantazjuje o tym, jakby to było wspaniale gdyby byli sami. Tu nie chodzi o fizyczne uciekanie w las czy na bezludną wyspę. To twoje wnętrze woła o odzyskanie autonomii. Jest to znak, że jesteś bardzo zmęczony obłaskawianiem świata, by Cię przyjął, by Cię uznał, by Cię zauważył. Jest to możliwe bez zostawiania tego co masz i tego co lubisz. Najpierw potrzebujesz sprawdzić kim jest twój wewnętrzny mężczyzna. On będzie potrafił określić granice twojego imperium.

Kiedy odnajdziesz w sobie tego swojego mężczyznę. Kiedy już go poznasz, jaki jest, jak lubi działać, jaką ma dynamikę i uznasz go jako swego obrońcę, sprzymierzeńca, przyjaciela zaczniesz tworzyć to co chcesz i jak chcesz. To będzie nowego początek. To będzie początek twojego osobistego i bardzo intymnego małżeństwa. To będzie nareszcie twoje szczęśliwe małżeństwo!

Jeśli jest Ci trudno wyjść z tego błędnego koła i ciągle czekasz i ciągle oczekujesz, że on albo ona się zmieni to znaczy, że jesteś w sidłach własnej iluzji, w sidłach własnej, wewnętrznej gry współuzależnienia. Mogę przeprowadzić Cię przez tę ścieżkę samouwolnienia. Zapraszam na sesje ze mną na żywo lub online. 

2 KOMENTARZE

  1. Im excited to discover this web site. I need to to thank you for ones time for this wonderful read!! I definitely savored every bit of it and I have you bookmarked to look at new information in your web site.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *