Podróże Wenus

ATELIER BARCINEK nowe doświadczenia poza umysłem

O witrynie

masaż dźwiękiem w hamaku SESJA
ogród sensoryczny

O witrynie

masaż dźwiękiem w hamaku SESJA
ogród sensoryczny

Przebudzenie

Najpiękniej w życiu jest CZUĆ.

Najpiękniejsze jest w życiu CZUCIE. Najcenniejsze! Niezbędne! Dzięki czuciu możemy podróżować przez życie z pełnymi garściami doświadczeń. Możemy smakować, dotykać, odczuwać, słuchać, oglądać.

Czucie, odczuwanie to najpiękniejszy dar dla Człowieka. Dostarcza przyjemności i jest PRZYDATNE  w odnajdywaniu drogi z powrotem do siebie . Gdy czasem zgubisz się w świecie wymagań, rozkazów, musu, do domu wrócisz dzięki czuciu siebie. 

Usiądź wygodnie albo stań swobodnie najlepiej w otoczeniu przyrody i CZUJ. Poczuj wiatr jak muska twe włosy, twą skórę. Wciągnij głęboko zapach w swe nozdrza. Pozwól, by klatka piersiowa otworzyła się szeroko. Wdech i wydech. Czuj tę przyjemność oddechu świeżym pachnącym powietrzem. 

Poczuj pod stopami ziemię lub trawę. Może masz to szczęście stać na mchu? Mmmmm… uwielbiam stać lub leżeć na mchu. Czysta ekstaza! Bez skutków ubocznych. Bez żadnych ukrytych kosztów i konsekwencji.

Nakłoń swych uszu. Posłuchaj jak szumią liście, jak śpiewają ptaki, jak szumi woda. Nawet jeśli pada deszcz lub śnieg… stój i czuj. Przestań myśleć o wczoraj, o jutro, o która godzina. Czuj! Odważnie i swobodnie pozwól sobie CZUĆ. Wróć do żywych! Żyj!

Myślisz, że czuć to taka oczywista oczywistość? Nie, dzisiaj już nie. Dzisiaj większość ludzi na świecie zaciska pięści, wstrzymuje oddech, napina pośladki i przyspiesza kroku. Wzrok staje się mętny, jakby nieobecny. To wszystko niestety blokuje czucie. Czucie to życie, więc jeśli przestajesz czuć to przestajesz tak naprawdę żyć. W imię czego tak robisz? 

Człowiek bez czucia jest jak biorobot. „Proszę Pani wszystko tak drożeje… Wymagają tego ode mnie.” A kto jest twoim właścicielem? – pytam.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *