Podróże Wenus

ATELIER BARCINEK nowe doświadczenia poza umysłem

O witrynie

masaż dźwiękiem w hamaku SESJA
ogród sensoryczny

O witrynie

masaż dźwiękiem w hamaku SESJA
ogród sensoryczny

Przebudzenie

Zapragnij siebie dla siebie

Człowieku! Zapragnij siebie dla siebie! Zrób coś tylko dla siebie [i nie mam na myśli tu egoizmu]. Pisz, maluj, tańcz, śpiewaj, biegaj, wędkuj, uprawiaj ogród. Co tylko chcesz. Co tylko sprawia Ci radość.

Wpojono nam obraz, że mamy grzecznie wypełniać domowe obowiązki jako żona, jako mąż, matka czy ojciec. Kobieta ma być jeszcze kucharką, sprzątaczką, pielęgniarką, kochanką, itp. Mężczyźnie natomiast wpojono, że ma zarabiać pieniądze, pilnować żony i wymagać posłuszeństwa od dzieci. Dzisiaj jeszcze ma dobrze wyglądać, prezentować się, być “na czasie”.

Wmówiono nam, że bez mężczyzny ciężko, że on tylko może nas ochronić, obronić [a przed kim? tego nie wiadomo]. My zaś jak te mimozy mamy biernie czekać, opuszczać się bezwładnie w jego ramiona, pozwalać na wszystkie jego zachcianki [bo jak nie spełnimy to pójdzie do innej]. W dzisiejszych czasach mamy jeszcze chodzić do pracy i zarabiać konkretne pieniądze. A My czekamy na inną bajkę…

Czekamy, że nas czule przytuli, dotknie, spojrzy w oczy gdy się z nami kocha.

Czekamy, że będzie miły w gestach, słowach, czynach.

Czekamy, że będzie chciał mieć z nami dzieci.

Czekamy, że zauważy nasze zmęczenie i powie do nas: “nie martw się kochanie, ja to załatwię”

Czekamy, że wpadnie na pomysł, by zmienić mieszkanie na większe, bo urodziły się dzieci.

Czekamy, że doceni, że pochwali, że zabierze na zagraniczne wakacje.

Czekamy na pierścionek z brylantem, futerko, kolczyki.

Wmówiono nam, że możemy być bierne i że mamy być grzeczne i nie sprzeciwiać się mężowi. Mąż ma zawsze racje. Mąż więcej zarabia. Mąż potrzebuje więcej sportu. Mąż potrzebuje więcej seksu [nazwałabym tę potrzebę inaczej] . Mąż potrzebuje więcej zjeść, napić się i tak dalej.

My mamy się cieszyć, że mamy dach nad głową, że on nie bije, że jak pije codziennie drinka czy piwo to tylko dlatego że musi się odstresować.

My mamy być posłuszne, zadbane, wysportowane, niewymagające, a wykonujące i realizujące wszelkie męża fantazje.   Wcześniej wymagali od nas tego samego rodzice.

Wiele kobiet dzisiaj budzi się z tego snu o śpiącej królewnie i zaczyna chcieć żyć inaczej. Chcą żyć! Chcą poznać kim są, a nie kim wyuczono je by być. Chcą poznać swoją moc!

Julia Kamieniecka

Są kobiety co wpadają na pomysł, że jak nie wychodzi to wymarzone szczęście z mężczyzną to teraz spróbują z kobietą.

Są kobiety, które od mężów odchodzą i wstępują na ścieżkę feministyczną i zaczynają wręcz mężczyzn zwalczać, eliminować, dewaluować. Absolutnie tego nie polecam!!! Zamiast tego zapraszam do współistnienia, współodpowiedzialności i współodczuwania siebie nawzajem.

Mężczyźni czekają na inną bajkę… Aż ona go pochwali za zarobione pieniądze, za wygląd sportsmena, za siłę, za umyte garnki. Czekają, aż żona doceni i w końcu będzie zadowolona z niego. Chcą przez to matki, a nie żony. Tylko o tym jeszcze nie wiedzą. Kochany mężczyzno najpierw musisz sam być zadowolony z siebie, poczuć swoją moc i odwagę wojownika. Odkryć także moc swojego czułego serca. Poznać czym jest współodpowiedzialność i współistnienie.

Człowieku powtórzę to jeszcze raz. Zapragnij siebie dla siebie. Zrób coś tylko dla siebie. Pisz, maluj, tańcz, śpiewaj, biegaj maratony. Co tylko chcesz. Co tylko sprawia Ci radość. I proszę nie czekaj na pozwolenie męża czy żony, nie czekaj na pochwałę rodziców. Nie czekaj na aprobatę przyjaciółki czy kumpla. Przestań walczyć sam z sobą. Pozwól sobie ŻYĆ i działaj śmiało!

Jeśli boisz się, że robienie czegoś wyłącznie dla siebie jest grzechem egoizmu to wyprowadzę Cię z tego błedu. EGOIZM jest wtedy kiedy robisz tylko sobie dobrze czyimś kosztem! Jeśli robisz wyłącznie sobie dobrze i nikomu nie ubywa, ten drugi nie traci, nie cierpi, w żaden sposób nie jest poszkodowany to nazywa się to : DBANIE O SIEBIE! Kto jak nie Ty ma zadbać o Ciebie? Kto zna twoje potrzeby? Kto wie kiedy już masz dość, kiedy jest Ci za zimno, albo kiedy jesteś zbyt zmęczona? TYLKO TY!!!

Zapragnij Siebie dla Siebie Człowieku, a reszta tylko na tym skorzysta! Zadbany, zaopiekowany Człowiek jest zadowolony, jest uśmiechnięty, chce wtedy naturalnie robić dobre rzeczy dla innych. Wypoczęty Człowiek nie musi walczyć o uwagę, bo sam ją sobie daje kiedy tylko potrzebuje.

Powodzenia Człowieku! Wierzę w Ciebie !!!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *